Wspomnień czar ;)

A’propos meczu Polska-Korea na Stadionie Śląskim, przypomniała mi się pyszna historia. (Siedzę w pociągu to tyle mam, ile sobie przypomnę).

Rok chyba 2001, eliminacje do Mundialu w Korei właśnie, a Polska na Stadionie Śląskim podejmowała bodaj Portugalię. W katowickiej „Wyborczej” ktoś wpadł na pomysł zrobienia specjalnego wydania z relacją z meczu i rozdania go kibicom, wychodzącym ze stadionu. Większość materiałów była przygotowana wcześniej, relacja z meczu była pisana na bieżąco, chłopaki z foto wysyłali zdjęcia, na koniec tylko wrzucono wynik, ktoś dopisał lead i wszystko poleciało na naświetlarnię i do druku. Tyska drukarnia potrafiła przemielić – jeśli pamięć mnie nie myli – chyba ze 100 tysięcy pełnej objętości gazet na godzinę, więc 8-stronicowa składka w kilkutysięcznym nakładzie przeleciała przez maszyny błyskiem. Potem jeszcze tylko z eskortą policji szybki transport pod stadion i kibice dostali do ręki jeszcze ciepłą Gazetę.

Jaka była ich reakcja?

„Mecz ustawiony!” ;)))

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.