O mnie

Mariusz CzykierPiszę, bo po prostu to lubię, a ubieranie myśli w słowa daje mi dużo frajdy. Zwykle komentuję zawodowe kolarstwo, czasem piszę o innych sportach, a zdarza się również, że wyrzucę z siebie jakąś refleksję o codziennym życiu. Staram się przy tym w miarę możliwości patrzeć na wszystko z odpowiednim dystansem i analizować rzeczywistość „na chłodno”, nawet jeśli to czasem oznacza krytyczne spojrzenie na samego siebie.

Kolarstwem zaraziłem się w dzieciństwie, gdy dostałem „kolarkę” na pierwszą komunię. To było jeszcze w czasach, gdy w zegarkach liczyło się kamienie. Potem z niej wyrosłem i zająłem się czymś innym. Wsiadłem ponownie na rower w 40. urodziny – i tak mi zostało. Zacząłem o tym pisać – najpierw dla FacetPo40.pl, później dla Sport.pl – i robię to do dzisiaj. Od czasu do czasu zdarza mi się również z wielką przyjemnością komentować kolarstwo na antenie Eurosportu. A ponieważ więcej piszę, niż oficjalnie publikuję – stąd pomysł na tego bloga. Może Ci się spodoba – będzie mi miło.

Kiedy tylko mogę, wsiadam na rower. Czasem żegluję, zimą jeżdżę na nartach, zdarza mi się też trochę pobiegać. Odkrycie, że bycie w ciągłym ruchu sprawia mi mnóstwo frajdy, było jednym z najważniejszych w moim życiu.

Zawodowo od 20 lat jestem związany z mediami, reklamą i sponsoringiem w sporcie. Dziś zajmuję się przede wszystkim procesami cyfryzacji prasy i tzw. Digital Transformation – czyli pomagam wydawcom przenosić ich drukowane treści do świata cyfrowego, co jest moją drugą pasją i kolejnym dowodem na to, że mam mnóstwo szczęścia w życiu, mogąc robić to, co lubię. Ze zrealizowanych projektów naturalnie najbardziej lubię SZOSĘ, ale moim i mojego zespołu dziełem jest również cyfrowy Magazyn Bieganie, Przegląd Sportowy, Newsweek, KukbukPress, i wiele, wiele innych.

z pozdrowieniami dla wszystkich odwiedzających

Mariusz Czykier